SAÇ EKİMİ

SAÇ EKİMİ

Fue saç ekimi dünyada en çok kullanılan saç ekim yöntemidir. Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezimizde fue yöntemi ile tek tek saç kökü toplanır. Bu teknik 2004 ten beri yapılan bir tedavi yöntemidir.   Başın arkasından ense bölgesinden saçları itinayla alınır döner bölgesine ve sayısına göre durumuna göre dört bin ya da beş bin greft alabiliyoruz bu greft ortalama beş bin alınır.   Her bir greft içerisinde 2,3,4 saç telleri bulunmaktadır.  Beş bin greften ortama on iki bin saç telli çıkmaktadır buda kişinin açıklığına göre arkadan alınan saçın öne nakil sürecini karşılamış olur. Öncelikle açık alanın fazla olması durumunda fidiyeft yöntemi iki günde iki ayrı ameliyat anlamına geliyor 1 günde ensenin yarı periyodik çalışıp ortama iki bin beş yüz ya da üç bin beş yüz greft alıyoruz.  2. günde diğer periyodik çalışarak iki bin beş yüz / üç bin grfet alarak boşluğu kapatılır. İiki seans şeklinde işlem biter.  İyileşme sürecinin daha hızlı olması için saç ekiminde tamamlayıcı olarak belirtiğimiz saç prp yapılır. Saç prp’sinde yapılan tedavi kişiden alınan kanı ayrıştırarak elde etmiş olduğumuz plazma yönünden zengin olan kök hücresi olarak adlandırdığımız büyüme faktörü trombosit demiş olduğumuz hücredir, bu saç ekiminden hemen sonra saç derisi altına enjekte edilir bu işlem saçın kısa sürede çıkmasını sağlar.

SAÇ EKİMİ BAŞARI ORANI NEDİR?

Saç ekimindeki başarı oranı tamamen ekibin profesyonel ve tecrübesiyle doğru orantılıdır. Saç ekimi yaptıracak kişiye nasıl bir çalışma yapılacağını anlatmak ve kişinin beklentisi ve bu çalışmanın örtüşmesi gerekir. Doktor ve ekibinin kaliteli olması gerekir.
Kişinin saç kalitesi de önemlidir.   Döner bölgedeki saç sıklığı kökler ince mi kalın mı greft sayısı da çok önemlidir kişinin yaşı da saç ekim işleminde önem arz etmektedir. Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak bu tür kriterlerin kişinin alacağı sonuçlarda da etkili olduğunu belirtiyoruz.

Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak herkes saç ekimi yapılmayacağını belirtir, ileri derecede keliği olan birine saç ekimi yapılmaz. Her mevsimde saç ekimi yapılabilir.

Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezimiz olarak saç ekim operasyonundan önce yapılması gereken ve yapılmaması gereken durumları kısaca şöyle özetleye biliriz operasyon öncesi ve sonrası 12 saat alkol ve sigara kullanılmaması gerekiyor, operasyon sonrası ilk üç gün yıkanmaması gerekir, ağır spor, enfeksiyona karşı sauna hamama girilmemesi gerekmektedir.


Leave a Reply