SAÇ DÖKÜLMESİ VE SAÇ EKİMİ

SAÇ DÖKÜLMESİ VE SAÇ EKİMİ

Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak batmanda saç ekimi ihtiyacı hisseden kişilerde görüyoruz ki saç dökülmesi ya da incelmesi, 18 yaşından itibaren her on erkeğin yedisini etkileyen ve kadınlarda daha az görülen ciddi bir problemdir ve ayrıca kişiyi fiziksel, zihinsel ve sosyal olarak incitir.

Saç dökülmesinin en yaygın türü testosteron hormonuna bağlı saç dökülmesidir. Saç dökülmesinin erken evrelerinde saçlar incelir (minyatürleşme) ve pigmentini kaybeder ve solgunlaşır, zayıf ve yaşanmaz görünür. Bugün 18 yaşında başlayan erkek-tipi saç dökülmesi, alın çizgisinin kesilmesiyle başlar ve tüm erkeklerde saç inceltici olarak kendini gösterir. Bu dönemde kullanılması önerilen bazı ilaçlar ve lazer biyostimülasyonu kaybı önleyebilir. Saç folikülleri ve inaktif kök hücreleri uyarır. Androjenik saç dökülmesi belli bir seviyeye geldiğinde, tek çözüm saç ekimidir. Ense bölümünün üst kısmındaki ve iki kulak arasındaki saçlar testosteron yıkım ürünlerine karşı duyarsız oldukları için kaybolmaz. Bu kısımlardaki saçlar saç ekiminde kullanılır.

Kadınlarda görülen saç kaybı saç dökülmesi sosyal hayatı etkileyen ciddi bir sorundur. Günümüzde, her 10 kadından biri saç kaybından muzdariptir. Saç dökülmesi kadınlarda sıklıkla tüm saçların azalması ve incelmesi olarak görülür. Kadınlarda bazı sistemik ve hormonal faktörleri ortadan kaldırmak için saç dökülmesinin nedenleri araştırılır. Kadınlarda saç dökülmesinin nedenlerini teşhis etmek ve tedavi etmek erkeklerde olduğu kadar kolay değildir.

Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak batmanda saç ekimi ni nasıl yaptığımız kısacak olursak, manuel Fue tekniği, hassas dokunma, fiziksel dayanıklılık, mükemmel el göz koordinasyonu ve el motor becerisi gerektirir. FUE, saç ekimi sırasında greftleri (saç köklerini) çıkarırken kullanılan tekniktir ve alandaki en son gelişmedir. Bu teknikte, greftler mikro yumruklar kullanılarak verici alandan (arkada iki kulak arasında) alınır. Donör alanında herhangi bir skarlaşma olmaksızın çok sayıda greftin çıkarılmasına izin verir. FUE tekniğinde, kafa derisinde herhangi bir kesi yapılmaz. Ayrıca, diğer tekniklere göre daha fazla greftin çıkarılmasına da izin verir. FUE tekniği, diğer tekniklere kıyasla nakledilen greft sayısını arttırır ve hastanın daha yoğun bir saça sahip olmasını sağlar.

 

FUE Tekniği ile sağlanan faydalar:

– Dikiş gerektirmez ve kalıcı skar oluşturmaz.

– Rahat ve kısa sürede bir kurtarma süreci sağlar.

– Ödem ve çürük genel olarak meydana gelmez.

– Hemen hemen ameliyat sonrası ağrı oluşmaz.

– Postoperatif aktivite daha az kısıtlıdır ve günlük rutine devam etmek mümkündür.

– Maksimum greft sayısı çıkarılır.

– Hastalar saçlarını tercih ettikleri uzunlukta kullanabilirler.


Leave a Reply