PRP SAÇ TEDAVİSİ NEDİR?

PRP NEDİR? (PLATELET RİCH PLASMA TEDAVİSİ)

Batmanda Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezinde PRP uygulaması trombositleri, büyüme faktörleri, lökositler ve sipolinleri içeren yoğunlaştırılmış bir kan plazmasının tedavi amaçlı kullanılmasıdır. PRP tedavi yöntemi, Avrupa, Amerika ve Uzakdoğu’da uzun yıllar farklı şekillerde kullanılmıştır. Yara iyileşmesi, yumuşak doku iyileşmesi ve saç dökülmesi sendikasyonları için kullanılır.

PRP SAÇ TEDAVİSİ NEDİR?

PRP işlemi saç dökülmelerine son verdiği ve olan saçı güçlendiren bir tedavi yöntemidir. Saçlar için PRP tedavisi, androjenik alopesi neden saç dökülmesi veya saç dökülmesi için yenilikçi bir tedavidir. PRP saç dökülmesini önlemeye ve zayıflamış saçları güçlendirmeye yardımcı olur. Saç ekimi sonuçlarını iyileştirmek için Larissa güzelik merkezinde yapılan tüm saç ekimlerinde PRP de kullanılır. PRP tedavisi post-operatif iyileşme sürecinin yanı sıra saç ekimi işlemlerinden sonra saç büyümesini ve saç kalınlığını da olumlu şekilde etkiler.

PRP UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

PRP işleminin uygulanacağı en uygun ve güvenilir yer batman’da Larissa güzellik merkezidir. Bu işlem Sürecinde hastadan kan alınarak başlar ve trombosit bakımından zengin plazmayı bütün kanın diğer bileşenlerinden ayırmak için kan örneğini bir santrifüjde döndürerek devam eder. Daha sonra bu konsantre plazma hastanın kafa derisine enjekte edilir. Bütün süreç yaklaşık 45 dakika sürer.

PRP TEDAVİSİNİ KİMLER YAPABİLİR.

İnce saçlı erkekler ve kadınlar PRP saç terapisi için iyi bir adaydır. Tedavi saç şekline kalınlığına ve dökülme aşamasına göre birkaç seans tekrar edilmelidir.

SAÇ EKİMİNDE PRP NASIL KULLANILIR?

Batman Larissa güzellik merkezi, son teknolojileri takip ederek ve çok sayıda tatmin edici sonuçtan ve mutlu hastalardan gelen deneyim sayesinde saç ekimi operasyonlarına olan benzersiz yaklaşımını oluşturmuştur. Larissa güzellik merkezinde tüm saç ekimlerinde PRP ile desteklenen mikro FUE tekniği uygulanmaktadır. PRP ile desteklenen saç nakli işlemleri dokunun hızlı iyileşmesini sağlar, saç foliküllerini uzun süre aktif büyüme evresi yapar ve operasyondan sonra nakledilen bölgeye adaptasyonuna yardımcı olur. Büyüme faktörü ile PRP, nakilden sonra yeni mikro damarlar ürettiğinden kısa sürede oksijen ve beslenme almaya neden olan operasyondan sonra saç büyüme hızını arttırır dökülmesini önler.

Tags:

Leave a Reply