BATMANDA SAÇ EKİMİ

BATMANDA FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

Batman’da saç ekimi genel itibariyle erkek hastalarımızda uyguladığımız bir işlemdir. Ekim yöntemi olarak kullandığımız yöntem fue yöntemidir. Mikro motor fue yöntemi olarak adlandırabiliriz. Bu yöntemde başın arka kısmından dökülmeyen dirençli kısım olarak bilinen bölgeden özel mikro motorla tek tek alınan saç köklerinin önde eksik olan veya hangi bölgede eksiklik varsa o bölgeye köklerin transfer edilmesi işlemidir. Fue tekniğinin özü budur.

Fue yöntemi yirmi yıla aşkın uygulanılmaktadır. Batman’da ise  fue yöntemi  Larissa olarak 2 yıldır uyguladığımız başarılı bir metottur. Genetik saç dökülmesi olan hastalar dahi FUE yöntemi uygulamasının ardından ileriye dönük bir problemle karşılaşmaz. FUE yöntemi uygulandıktan sonra yaklaşık iki üç ay gibi bir sürede sonuç alınabilir.  Fue yönteminin en güzel tarafı ise; Saç alınan bölgede kesik ve dikiş işlemi olmaz. Ekilen saçlar birinci ayın sonunda genel itibariyle dökülür. Saç ekimin den 2 – 3 ay sonra saçlar çıkmaya ve uzamaya başlar. 6. aydan sonra gözle görülecek şekilde uzama başlar. 1 – 1/5 yıl içinde ise mükemmel sonuçlara ulaşır. FUE tekniği ile saç derisi tamamen dökülen hastalar için artık vücudun diğer bölgelerindeki kıl kökleri de kafaya nakledilebilmektedir.

BATMANDA YAPILAN SAÇ EKİMİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

*Saç Ekiminin ne kadar bir sürede yapılır?

Uygulanacak tekniğe göre ekim yaklaşık olarak 5-7 saat arası sürmektedir.

*Saç Ekiminde ekilecek olan saçların dökülme ihtimali var mıdır?

Herhangi bir sağlık problemi olmayan kişide ekilen saçlar bir ömür dökülmez

*Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Operasyondan önce sınırlı uyuşturma uygulandığı için operasyon anında herhangi bir ağrı söz konusu değildir

*Saç Ekiminden Sonrası Ağrı Olur Mu?

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde operasyonun ardından şiddetli bir ağrı oluşmaz

*Ekilen Saçlar Ne Zaman çıkar?

Saç ekiminden sonra ekilen saçlar 4-6 ay arasında çıkmaya başlar

*Batmanda Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadardır?

Saç Ekimi fiyatı uygulanacak tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Saç Ekimi fiyatı ile ilgili detaylı bilgi almak için saç ekim merkezimize uğramanız gerekmektedir.

*Saç Ekiminin ardından Saç Kesimi Nasıl Yapılmalıdır?

Saç ekimi uygulamasından sonra en az 6 ay ustura ve makine ile traş olunmaması gerekir. Ancak operasyondan 2 – 3 ay sonra makasla traş/kesim yapılmalıdır. Saça ilk 6 aylık sürede şekillendirici sprey ve saç boyası kullanmamasına dikkat edilmelidir.


Leave a Reply