SAÇ EKİMİ

Batmanda Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimiz de profesyonel saç ekimi uygulamaları son hızla devam edilmekte ekim yöntemi olarak da kullandığımız yöntem mikro motor fue yöntemi olarak bilinmektedir. Bu yöntemde ekilecek saçların iki kulak arasından ense bölgesinden alınan greftleri mikro motor ile alınıp dökülen kısımlara transfer edilmesi işlemidir.

Bu yöntemde işin bir güzelliği ise greft alınan yerde doku kaybı oluşmaz ve buna bağlı olarak yara izi söz konusu değildir. Dikiş izi olmaz ve ekilen saçlar genellikle ikili üçlü kökler olduğu için natürel bir görüntü ortaya çıkar ve o saçların ekim olduğu kolay kolay anlaşılmaz.

Fue yöntemli saç ekiminde amaçlanan bir seasnta maximum sayıda greftle çalışıp başarılı bir nakil işlemi yapmaktır. Kişinin ihtiyacına göre değişmekle birlikte sağlam greft sağlam ekimi beraberinde getirir. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimi olarak insanlara şunu hatırlatıyoruz saç ekimi suni bir uygulama değildir sonuçlar tamamen natüreldir ekim konusunda kaygısı olan hasta bu detayı es geçmemeli.
Batmanda profesyonel saç ekimi Teknolojinin gelişmesi aletlerin ilerlemesi ve deneyimlerin artması ile daha önce dört seansta nakledilebilen seans sayısı neredeyse artık tek seansta nakledilebilecek seviyeye gelmiştir.

SAÇ EKİMİNDEN SONRAKİ SÜREÇ

Saç ekimi işleminin başarılı geçmesi için saç ekiminden sonra yıkama işlemlerine çok dikkat gerekmektedir. Saç ekiminin başarılı bir sonuç çıkarması için ekimden sonraki süreçte başarılı şekilde atlatılmalıdır. Batmanda Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak ekim işleminden sonraki aşamalarını özellikle takip ediyoruz.

İLK ÜÇ GÜN-DİNLENME SÜRECİ

Uygulamanın ilk üç günü hassasiyetin yoğun olduğu bir süreçtir. Fue yöntemiyle yapılığı için mikro delikler açılmıştır ve ekim yapılan bölge daha iyileşmemiştir.

Batmanda Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak saç ekimi sonrası şu kurallara uyuması gerektiğini hatırlatırız.

Evde istirahat edilmelidir.

Rahat çıkarılabilecek kıyafetler tercih edilmeli

Bol miktarda su tüketilmeli

Antibiyotikler saatinde alınmalı

Sırt üstü uyunmaya özen gösterilmeli

Hafif, sağlıklı sebze ağırlıklı zengin lif kaynaklı beslenme şekli tercih edilmeli

Ekim alanının ilk 3 gün ıslanmaması gerekmektedir

Başınız 4. Gün ilk Yıkama yapılmalıdır.

İLK YIKAMA DÖRDÜNCÜ GÜN YAPILIR

Dördüncü gün ekim yapılan bölgede küçük kanamalar ve saç köklerindeki nemliliğin kabuklanma süreci başlar. Tıpkı herhangi bir kesikten sonra oluşan kabuklanmaya benzetebilirsiniz. Kesinlikle kabuğa dokunmamalısınız ve saç yüzeyinden koparmamalısınız. İlk yıkama saç ekimi yapıldıktan sonraki dördüncü gün yapılır. İlk yıkamayı saç ekimi yaptığınız merkezde yapmanız büyük önem taşır. Saç ekiminden sonraki ilk extra özen gösterilmesi gereken bir durumdur.

 

Şimdide Dördüncü Gün İlk Yıkama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenleri Ele Alalım

Batmanda Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi yapmanız gereken ilk ve önemli durum ilk yıkamayı saç ekim merkezinizde yapmanız. Doktorunuzun tavsiye ettiği bir şampuanı kullanmayı tercih ediniz. Doktorunuz bir şampuan tavsiye etmediyse P.H. Değer 5.5 olan olabildiğince doğal günlük bir şampuan tercih edebilirsiniz. İlk yıkamanın ardından ilk 15 günlük sürede saçlarınızı her gün mutlaka 1 defa yıkayın. Dışarı çıkacağınız zaman ekim yapılacak bölgeye gelebilecek herhangi bir darbeden korunmanız önem arz etmektedir. Kabuklanma alanın iyileşme sürecine girildiğinin göstergesidir. 8-10 günlük yıkama evresinin ardından kabuklar dökülmeye başlayacaktır. Dışarı çıkabilirsiniz saç ekimi yapılan alanı şapka takarak korumanızda fayda var takacağınız şapka koyu renklerde ve başınızı sıkmayacak genişlikte olmasına dikkat ediniz. Saç ekimi esnasında doner alanı olan ense kısmı dördüncü günden itibaren yavaşça iyileşme sürecine girmektedir.

Antibiyotikleri Saatinde Almaya Dikkat Ediniz

Batmanda Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi dördüncü günden sonra yavaştan başlayacak olan kaşıntılar on beşinci günden itibaren sonra ermeye başlayacaktır. Saç ekimi yapılan bölge dik tutulmalı böylece oluşabilecek ödem, şişlik gibi durumlar azalır.


Leave a Reply